Zahraničí

Turistu při šnorchlování sežral žralok! V jeho žaludku našli ruku s prstenem

Turistu při šnorchlování sežral žralok! V jeho žaludku našli ruku s prstenem
Zdroj: Profimedia

Dovolená manželů ze Skotska na ostrově Réunion se z idylky proměnila v horor. Při šnorchlování muž zmizel a podezření okamžitě padlo na žraloky, kteří rádi plavou blízko tamních pláží. Obavy se potvrdily - v břiše velkého tygřího žraloka našli ruku i se snubním prstenem.

Čtyřiačtyřicetiletý muž ze Skotska vyrazil se svou ženou na dovolenou na francouzský ostrov Réunion, který leží poblíž Madagaskaru. O víkendu ale při šnorchlování muž zmizel. Informoval o tom britský deník The Sun.

Když se nevrátil, manželka se obrátila na místní úřady, které vyhlásily pátrání. Muže záchranáři hledali s pomocí lodě i vrtulníku. Potapěči prohledávali korálový útes a pozemní jednotky využily pomoci psů. Po muži však nebylo ani památky. 

Podezření ihned padlo na žraloka tygřího, který si spokojeně plaval poblíž turisty vyhledávaných plaží. Více než třímetrový dravec tak musel být uloven a zabit. V jeho břiše skutečně našli lidskou ruku se snubním prstenem. Zde se jedná o část těla pohřešovaného Skota, s jistotou potvrdí až testy DNA. Snubní prsten by ale podle nešťastné manželky odpovídal tomu, který nosil její muž.

Související obsah

"Poskytujeme rodině Brita, který zemřel při šnorchlování na ostrově Réunion, podporu a jsme v kontaktu s místními úřady," sdělilo deníku The Sun britské ministerstvo zahraničí.

V okolí Réuninou, který je zámořským územím Francie, dochází k častým útokům žraloků. Minulý měsíc francouzský prezident Emmanuel Macron při návštěvě ostrova prohlásil, že jeho vláda dělá vše proto, aby se vypořádala se žraločí krizí. Mnoho pláží je na Réunionu pro plavce a surfaře uzavřeno, ale zákazy lidé často porušují.

Žraloci tygří patří mezi největší a nejagresivnější druhy žraloků. Na svědomí mají daleko víc smrtelných útoků na lidí, než jejich známější a obávanější příbuzní žraloci bílí. Žralok tygří je považován za mořskou popelnici - pochutná si téměř na všem od ryb, přes želvy a kytovce až po plechovky a kusy plastů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz