Zahraničí

Na sjezdovce v rakouských Alpách se utrhla lavina! Dva lidé přišli o život

Na sjezdovce v rakouských Alpách se utrhla lavina! Dva lidé přišli o život
Zdroj: ENEX

V Söldenu, oblíbeném lyžařském středisku v rakouských Alpách, se v sobotu utrhla lavina. Zasypala na sjezdovce dva lidi, kteří přišli o život. Jedná o první tragický případ před začátkem letošní zimní sezóny, tvrdí místní média.

V rakouském městečku Sölden, které je oblíbeným alpským lyžařským střediskem, se v sobotu odpoledne utrhla lavina. Mohutná sněhová vlna se prohnala sjezdovkou a vzala s sebou i dva lidi. Ti podle místních úřadů neměli šanci přežít - záchranáři je oba našli mrtvé.

Informoval o tom rakouský deník Österreich s odvoláním na tiskovou agenturu APA. Podrobnosti ani identita zemřelých zatím nejsou známy.

Související obsah

Jedná se o první tragickou událost tohoto druhu před začátkem letošní zimní sezóny. Lavinová služba, která lyžaře denně informuje o stavu sjezdovek a varuje je před nebezpečím, ještě nebyla spuštěna.

Úřady však v pátek nadšencům do zimních sportů a horolezcům doporučily, aby byli v horách opatrnější, protože tam napadlo mnoho sněhu a kvůli opětovnému oteplení v posledních dnech se zvýšilo právě riziko pádu lavin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz