Chemikálie

Černá skládka chemikálií vyšla Jičín draho, likvidace stála 2,5 milionu

Dva a půl milionu korun zaplatil Jičín za likvidaci nelegální skládky chemikálií na zahradě soukromého majitele v obci Budčeves. Na 49 barelů s kyselinami v září upozornil anonym. Úředníci chtějí po viníkovi škodu vymáhat, ale podle policie zatím není po kom.

Co očí nevidí, to srdce nebolí a evidentně se dá i takhle uklízet. Plastové barely zmizely pod slámou. Celkem 49 nádob a každá má obsah tisíc litrů. Dostat se k nim se dalo jen pomocí vidlí.

"Některé jsou natočené tak, že štítek na nich nejde přečíst, nikde není napsáno, že to, co je na štítku, souhlasí s kapalinou v nádobě," říká řídící důstojník hasičů Milan Pospíšil. Uvnitř mají být kyseliny.

"Bývalý majitel říkal, že jsou prázdné, že prý z toho vyrábí mola," popisuje starosta Budčevsi Marek Nýč. Kdo všechno na místo navezl, policie stále neví. Pozemek má mít totiž někdo pronajatý.

"Kriminalisté doposud nikoho neobvinili. Jedná se o nedbalostní trestný čin," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Související obsah

Město už nechalo chemikálie odvézt. Práci udělala specializovaná firma. Účet je dva a půl milionu korun a částka jde na vrub jičínské radnice, která by chtěla, aby peníze nakonec poskytl kraj. Každopádně finance jdou z veřejných rozpočtů.

Jičínská radnice má před sebou třeba opravu tobogánu za 11 milionů korun. Peníze od krajského úřadu by se jí teď prý hodily.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz