Domácí

Místo školky chemoterapie: Tomášek (3) bojuje s akutní leukémií

Nadace Dobrý anděl, kterou už dlouhodobě podporuje TV Nova, znovu pomáhala a to opět i díky svým divákům. Společně jsme tak podpořili rodinu tříletého Tomáška, kterému před rokem lékaři diagnostikovali akutní leukémii.

Tomášek je na první pohled zdravé dítě, které si má užívat první roky života plné her a radosti. Bohužel zatím zažil spíš pravý opak - strach, bolest a nemocniční prostředí. "Tomášek má akutní lymfoblastickou leukémii. Máme za sebou intenzivní část léčby a teď je v udržovací léčbě," svěřila se televizi Nova Tomáškova maminka paní Martina.

Lékaři nemoc odhalili, když mu bylo necelých dva a půl roku. Diagnóze předcházely stále se opakující rýma, virozy a záněty průdušek. "Měl vysoké horečky. Bolela ho záda, přestal chodit. Měl i zvětšený bříško, protože měl už hodně zvětšený orgány a v téhle fázi jsme se dostali do nemocnice," vzpomíná paní Martina.

Místo her ve školce, kam měl Tomášek původně nastoupit, ho čekal boj o život. Chemoterapie, přísně sterilní prostředí, speciální strava, neustálý strach. I malé kýchnutí znamenalo problém. Nesměl se ničím nakazit. "Nemohl nikam během léčby chodit. Žádné návštěvy, děti, nikdo k nám nemohl," vysvětluje paní Martina.

Tomášek bojoval statečně. Do nemocnice se kvůli ostatním dětem, které jinde neměl možnost potkat, kolikrát i těšil. Bolesti a stres ale převládly. Nakonec skončil na uklidňujících lécích. "Často byl v takových stavech, že se o něj člověk strašně bál. Že to bylo už na hraně," řekla Tomáškova maminka.

Návrat do práce byl nemožný a úkol živit rodinu tak zůstal jen na partnerovi. V tu chvíli zasáhli Dobří andělé. A pomohli nejen penězi. "Když opominu tu finanční pomoc, tak pro mě opravdu znamená hrozně, že je tady furt spousta lidí, kterým není lhostejný takový osud," svěřuje se paní Martina.

Nemoc je na ústupu. Vyhráno ale není. Andělé proto stále pomáhají. A právě proto tady jsou. Aby dodávali sílu, podporu a naději. Je nás už více než 108 000. Staňte se Dobrým andělem i vy. Stačí se zaregistrovat na stránkách dobryandel.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz