Soud

První záběry děsivé nehody: Osobáku vjel do cesty náklaďák, čtyři mrtví!

Na 18 měsíců poslal do vězení okresní soud v Písku řidiče nákladního auta, který loni v listopadu nedal přednost protijedoucímu osobnímu vozu a vjel mu do cesty. Při nehodě tehdy zemřeli čtyři lidé.

Hlavní líčení začalo u píseckého okresního soudu v devět hodin dopoledne. Soud poprvé ukázal videozáznam z palubní kamery osobního auta. Z něho je jasně vidět, že 51letý šofér náklaďáku vjel protijedoucí Octavii do cesty jen vteřinu před nárazem.

22letý řidič osobáku tak neměl podle soudních znalců nejmenší šanci střetu zabránit, a to i kdyby jel nižší rychlostí. Jeho rychlost znalci odhadli na 108 až 120 kilometrů v hodině. Šofér Jaroslav Tureček tvrdil, že ho oslnilo slunce, podle videa a záznamů meteorologů ale měl slunce za zády.

Související obsah

Nehoda se stala loni 8. listopadu okolo třetí hodiny odpoledne na sjezdu z dálnice D4 ve směru na Strakonice. V osobním autě v tu chvíli jeli čtyři lidé, všichni zemřeli na místě. Šofér nákladního auta se zranil lehce.

Kromě trestu odnětí svobody na 18 měsíců soud Turečkovi také zakázal řízení na pět let. Rozsudek není pravomocný, obě strany si nechaly lhůtu na odvolání.
 

Záznam z palubní kamery vteřiny před tragickým střetem. Video není vhodné pro slabší povahy!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz