Domácí

Vánoce se blíží, v některých městech už svítí vánoční výzdoba

Vánoce se pomalu blíží a někde už je to vidět i v ulicích. V některých městech už září vánoční výzdoba a většina obcí má dlouho dopředu vyhlédnutý i vánoční strom.

V Karlových Varech už ulice zdobí vánoční osvětlení. V Pardubicích zase vědí, kde roste strom, který se na čas stane dominantou jednoho z náměstí.

Kácet se bude 18. listopadu, transport nebude trvat dlouho, z bývalých Masarykových kasáren jsou to do centra města zhruba 3 kilometry. Navíc stromy v jeho okolí napadl kůrovec, on jediný zůstal bez újmy.

Na Masarykově náměstí v Ostravě strom ozdobí za pár dnů, bude umělý. Jeho vzhled bude prý třeba ještě doladit, aby nebylo poznat, že není opravdový.

Ve Zlíně dbají na přírodní vzhled. "Nynější stromek jsme zasadili už v roce 2009 a ten nám roste, proto po 3 letech obměníme výzdobu a bude i více světýlek," sdělil mluvčí města Zlín Tomáš Melzer.

Související obsah

Do centra Olomouce strom dorazí za šest dní. "Letošní strom bude pokácen 16. listopadu v ranních hodinách a na Horním náměstí by se mohl objevit zhruba v poledne," uvedla mluvčí města Olomouc Radka Štědrá.

Strom pro pražské Staroměstské náměstí zatím stále roste v Semilech. Kácet se bude 24. listopadu.

To na Slovensku jsou mnohem dál. Strom na Hlavním náměstí v Bratislavě už stojí. Instalovali ho tam poslední říjnový den.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz