Domácí

Odstraňte si jizvy za pár korun. Stačí suroviny, které máte doma! NÁVOD

Jizvy různého druhu trápí mnoho lidí, jejich odstranění ale může stát i tisíce. Dobrých výsledků přitom můžete dosáhnout i pomocí surovin, které máte určitě doma. Kosmetička Vlasta Libotovská ve Snídani s Novou popsala, jak se jizviček jednoduše zbavit.

"Jizvy můžeme mít například po akné, neštovicích, operacích, císařském řezu a striích. Dávejte si pozor, abyste čerstvé jizvy chránily před UV zářením a velkými mrazy," popsala v rozhovoru ve Snídani s Novou kosmetička Vlasta Libotovská.

Hojení jizev ovlivní například jídlo. "Ananas zabraňuje otokům a podlitinám. Dále podporuje rychlejší hojení," popsala odbornice, která se podělila o několik receptů.

"Do misky dáme lžíci bílého jogurtu, přidáme lžíci kurkumy a lžíci medu. Směs rozmícháme a pak ji můžeme nanášet na jizvu. Poté necháme působit aspoň 20 minut a opláchneme," popsala Libotovská.

Bílý jogurt pomáhá ke stažení a vybělení jizev, med podle kosmetičky obsahuje hodně aminokyselin a kurkuma zabraňuje zhnědnutí jizvy.

Související obsah

K dalšímu hojivému přípravku budete potřebovat jen med a citrón. "Dobře působní na dezinfekci a hojení," uvedla Libotovská s tím, že se oba recepty spolu nemají míchat.

Skvělé účinky může mít na hojení jizev šťáva z aloe vera. "Hlavně na jizvy po akné, neštovicích a řezné rány třeba na břichu," dodala odbornice. List aloe vera stačí jen rozříznout a potírat s ním jizvu.

Libotovská doporučila i další recepty. "Je dobré smíchat sádlo s měsíčkem lékařským," popsala. Léčivé účinky má mít také samotný citrón. "Jen citronem jizvu potřete," dodala.

Také med je surovina, která se hodí hned do několika receptů. "Také doporučuji najemno rozemlít mandle, úplně na mouku, a smíchat s medem," uzavřela Libotovská.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz