Domácí

Odstraňte si jizvy za pár korun. Stačí suroviny, které máte doma! NÁVOD

Jizvy různého druhu trápí mnoho lidí, jejich odstranění ale může stát i tisíce. Dobrých výsledků přitom můžete dosáhnout i pomocí surovin, které máte určitě doma. Kosmetička Vlasta Libotovská ve Snídani s Novou popsala, jak se jizviček jednoduše zbavit.

"Jizvy můžeme mít například po akné, neštovicích, operacích, císařském řezu a striích. Dávejte si pozor, abyste čerstvé jizvy chránily před UV zářením a velkými mrazy," popsala v rozhovoru ve Snídani s Novou kosmetička Vlasta Libotovská.

Hojení jizev ovlivní například jídlo. "Ananas zabraňuje otokům a podlitinám. Dále podporuje rychlejší hojení," popsala odbornice, která se podělila o několik receptů.

"Do misky dáme lžíci bílého jogurtu, přidáme lžíci kurkumy a lžíci medu. Směs rozmícháme a pak ji můžeme nanášet na jizvu. Poté necháme působit aspoň 20 minut a opláchneme," popsala Libotovská.

Bílý jogurt pomáhá ke stažení a vybělení jizev, med podle kosmetičky obsahuje hodně aminokyselin a kurkuma zabraňuje zhnědnutí jizvy.

Související obsah

K dalšímu hojivému přípravku budete potřebovat jen med a citrón. "Dobře působní na dezinfekci a hojení," uvedla Libotovská s tím, že se oba recepty spolu nemají míchat.

Skvělé účinky může mít na hojení jizev šťáva z aloe vera. "Hlavně na jizvy po akné, neštovicích a řezné rány třeba na břichu," dodala odbornice. List aloe vera stačí jen rozříznout a potírat s ním jizvu.

Libotovská doporučila i další recepty. "Je dobré smíchat sádlo s měsíčkem lékařským," popsala. Léčivé účinky má mít také samotný citrón. "Jen citronem jizvu potřete," dodala.

Také med je surovina, která se hodí hned do několika receptů. "Také doporučuji najemno rozemlít mandle, úplně na mouku, a smíchat s medem," uzavřela Libotovská.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz