Zahraničí

Autobus plný dětí se u Nitry srazil s náklaďákem! Nejméně 12 mrtvých

Nedaleko slovenské Nitry se srazilo nákladní auto s autobusem, podle dostupných informací zemřelo nejméně 12 lidí, další jsou vážně zranění. Podle slovenských hasičů může navíc počet obětí ještě narůstat. Na místě zasahují policisté, hasiči i záchranáři, kteří k nehodě povolali také vrtulník.

Ve středu odpoledne vyrazili záchranáři, policisté a hasiči k tragické nehodě u obce Nitrianske Hrnčiarovce. Při srážce kamionu a autobusu, ve kterém cestovali zejména středoškoláci, zemřelo podle portálu tvnoviny.sk nejméně 12 lidí, mezi oběťmi jsou čtyři děti. Dalších 17 lidí bylo zraněno.

"Počet zraněných a usmrcených osob se bude pravděpodobně zvyšovat," upozorňují slovenští hasiči na sociálních sítích.

  

Lidé museli pomáhat záchranářům. "Všichni jsme na místě odevzdávali lékárničky," cituje portál tvnoviny.sk svědka Mira. Autobus skončil po nehodě na boku v příkopu.

Související obsah

Zatím není jasné, jak přesně k nehodě došlo. Podle svědků ztratil řidič náklaďáku kontrolu nad vozem, ten se rozkýval a přejel do protisměru, kde narazil do autobusu. Řidič autobusu se prý snažil nehodě zabránit.

Kolem šesté hodiny večer se podařilo pomocí těžké techniky dostat na kola. Hasičský sbor potvrdil informaci o 12 obětech.

Záběry z místa tragické nehody na Slovensku:

Podle svědectví slovenské redaktorky, která spolupracuje s TN.cz, se jedná o místo častých dopravních nehod, komunikaci se přezdívá "silnice smrti".

Český prezident Miloš Zeman již kondoloval slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. "Slova mohou jen stěží vyjádřit bolest a smutek nad zmařenými lidskými životy. Dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem české veřejnosti vyjádřil hlubokou soustrast. V této pohnuté chvíli jsme myšlenkami s Vámi," napsal Miloš Zeman v kondolenčním dopisu.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz