Zneužívání

Učitel má jít za zneužívání žaček do vězení! Ve škole nesmí pracovat 5 let

Bývalý učitel berounské základní školy má strávit čtyři a půl roku ve vězení. Okresní soud v Jihlavě uznal Miroslava Černého vinným z pohlavního zneužití nezletilé dívky a dalších sexuálních deliktů.

Soud poslal Černého na čtyři a půl roku do vězení, dalších pět let poté navíc nesmí učit. Soud mu nařídil také ústavní léčbu a jedné z nezletilých dívek, které měl obtěžovat, má zaplatit odškodnění 50 tisíc korun.

U soudu vypovídali také soudní znalci, podle kterých Černý trpí hebefilií, náklonností k dospívajícím dívkám. Rozsudek je zatím nepravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Černý čelil obžalobě ze čtyř sexuálních trestných činů - pohlavního zneužití, navazování nedovolených kontaktů s dítětem, ohrožení mravní výchovy a zneužití dítěte k výrobě pornografie.

Související obsah

Pedagog měl podle obžaloby zneužít nejméně čtyři dívky ve věku 13 a 14 let. Kromě pohlavního styku si měl od dívek nechat posílat intimní fotky.

V roce 2012 už byl přitom Černý za stejné chování odsouzen. Kvůli amnestii tehdejšího prezidenta Václava Klause ale neskončil ve vězení a s čistým trestním rejstříkem mohl nastoupit do školy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz