Plzeňský kraj

Kvůli nehodám na náledí se na dálnici D10 tvořily dlouhé kolony!

Kvůli nehodám na náledí se na dálnici D10 tvořily dlouhé kolony!
Zdroj: Profimedia

Mokrý sníh a náledí, které pokryly ve středu Českou republiku, stojí za dopravními nehodami na dálnici D10 i v Plzeňském kraji. Dopravu ale komplikovaly i v Praze.

Kvůli namrzlému povrchu se okolo půl šesté ráno ve čtvrtek na dálnici D10 ve Středočeském kraji mezi 21. a 33. kilometrem stalo několik dopravních nehod. "Havarovalo celkem osm vozidel. Zasahují všechny složky IZS a tvoří se dlouhé kolony," uvedla ve čtvrtek ráno policie. Na místě se tvořily kolony.


Ve stromě skončil asi 59letý řidič na Plzeňsku. Nehoda se stala ve středu kolem tři čtvrtě na šest večer. "Řidič jel s vozidlem značky Opel Vectra ve směru od obce Dolní Lukavice na obec Lišice, kdy při projíždění pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil jízdu povětrnostním podmínkám," uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová. Dechová zkouška u muže byla negativní. Do nemocnice jej převezli záchranáři.

 

Související obsah

U Břeclavi v Jihomoravském kraji se krátce před půl šestou ráno ve čtvrtek dodávce převážející bazén rozkýval přívěsný vozík. Na nadjezdu přes železnici pak dodávka narazila do autobusu. Do přívěsného vozíku ještě nabouralo osobní auto. Zranění jsou řidič osobního auta a autobusu a čtyři cestující. Na nadjezdu bylo náledí, přesné příčiny nehody jsou ale v šetření.

Nabouraný autobus:

Zdroj: Policie ČR

V Praze-východ uvízly na ledovce tři autobusy. Namrzlá silnice trápila i řidiče u Lochkovského tunelu. Informace přinesl portál AKTU.news.

Podívejte se na reportáž ze včerejších Televizních novin: 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:


 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz