Výhra

Ve Sportce padla druhá nejvyšší výhra! Sázkař získal čtvrt miliardy

Ve Sportce padla druhá nejvyšší výhra! Sázkař získal čtvrt miliardy
Zdroj: Thinkstockphotos

V Česku padla čtvrtá nejvyšší loterijní výhra v historii. Sázející ve Sportce získal jackpot ve výši téměř 251 milionů korun. Středeční losování přineslo ještě jednoho nového milionáře.

Šťastlivec ze Středočeského kraje vsadil plný tiket s náhodnými čísly včetně Šance, za který dal 220 korun. Tipl čísla 3, 5, 7, 8, 25 a 29, která se ukázala jako výherní. V prvním tahu získal Superjackpot ve výši 250 944 439 korun.

Sázející se může radovat hned dvakrát, jeho výhra totiž ještě nebude zdaněna podle balíčku, který minulý týden přijala Poslanecká sněmovna. Kdyby už novela zákona platila, musel by státu odevzdat přes 37 milionů korun.

"Pokud opravdu dojde ke zvýšení loterní daně, je to pravděpodobně naposledy, co někdo vyhrál takto vysokou sumu za 220 korun. Nemůžeme totiž vyloučit zdražení Sportky," uvedl mluvčí společnosti Sazka Václav Friedmann.

Související obsah

Středeční losování přineslo ještě jednoho nového milionáře. Sázející z Vysočiny v prvním tahu získal 29 284 451 korun. Stačilo mu vsadit pět sloupců vlastních čísel včetně Šance za 120 korun.

Dosud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželé z Chrudimska získali 400 milionů korun. Z rekordní výhry se radoval v květnu 2015 sázející z Pardubického kraje, který z Eurojackpotu obdržel 2,466 miliardy korun.

Výhra Eurojackpotu: Co s víc než miliardovou výhrou? Takhle by ji utratili Češi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz