Počasí

O víkendu se oteplí až na 15 stupňů! ČHMÚ varuje před silným větrem

O víkendu se oteplí až na 15 stupňů! ČHMÚ varuje před silným větrem
Zdroj: Thinkstockphotos

Víkendové počasí slibuje oteplení. Rtuť teploměru by se mohla vyšplhat až k 15 stupňům. Meteorologové však očekávají mlhu i déšť a varují před silným větrem. Vyplývá to z předpovědi, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Už od půlnoci platí výstraha ČHMÚ před silným větrem. Foukat bude rychlostí 55 až 70 kilometrů za hodinu. "Zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a na horách na severu budou nárazy větru dosahovat až 90 kilometrů v hodině," upozornili meteorologové.

Výstraha před silným větrem platí až do sobotního rána, odborníci ji pravděpodobně budou ještě upravovat. Zároveň by se ale od pátku mělo začít oteplovat, v neděli teploty vystoupají až k 15 stupňům.

Pátek

V pátek bude zataženo s nízkou oblačností. V Čechách se budou ojediněle vyskytovat mlhy, místy bude polojasno nebo skoro jasno. K večeru bude od jihozápadu přibývat oblačnosti. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 8 až 14 °C, v horách bude chladněji - kolem 7 °C.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 


Sobota

Zatažená obloha s ojedinělými mlhami vydrží v Česku i v sobotu, na Moravě a ve Slezsku bude místy pršet. Přechodně bude polojasno, zejména v Čechách. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 10 až 14 °C. V jihozápadní polovině Čech bude chladněji, teploty se vyšplhají maximálně k 10 °C.

Silný vítr bude během dne od západu slábnout a měnit se na jihozápadní až západní. V noci na sobotu má být vítr ještě silný. "V oblasti Českomoravské vrchoviny a na horách na severu budou nárazy větru dosahovat 55 až 70 km/h," popsal ČHMÚ.

Související obsah

Neděle

V neděli bude oblačno až zataženo, v Čechách může podle předpovědi ČHMÚ pršet, ve zbytku republiky jen ojediněle. I v neděli meteorologové očekávají mlhy, na Moravě a ve Slezsku bude polojasno. Noční teploty klesnou na 9 až 5 °C, na západě Čech 5 až 1 °C. Denní teploty se vyšplhají až k 15 °C, na západě kolem 9 °C. Mírný vítr bude během rána a dopoledne zesilovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz