Krádež

Malou čokoládovnu vykradli, chtěla skončit. Lidé ukázali dobrá srdce

Neznámí zloději vykradli začátkem týdne rodinnou čokoládovnu v Brně. Ze skladů a kanceláří v noci zmizelo vybavení a čokoláda v odhadované hodnotě přes 80 tisíc korun. Čokoládovna zvažovala konec, zákazníci ji ale podpořili.

Malá čokoládovna dostala pořádnou ránu pod pás. Co by pro velké giganty byla nepodstatná částka, mohlo být pro rodinnou firmu likvidační. Za pár dní chtěli přitom otevřít svou první prodejnu a chystali se se svými produkty na vánoční trh.

Neznámí zloději se ale vloupali do prodejny a skladu, kde zničili kamery. Zmizel počítač, zbrusu nová pokladna a zhruba 600 kusů hotových tabulek, které ještě neměly ani vyražené datum spotřeby. Majitelé je měli připravené pro velkoobchodní partnery, kterým zboží měli dodat už tento týden.

Čokoládovna zvažovala ukončení činnosti. Bez peněz za neprodané tabulky byly ohroženy výplaty zaměstnanců i nákup surovin na výrobu nových čokolád. Firmě ale pomohli zákazníci. Poté, co majitelé zveřejnili na sociální síti informace o loupeži, zvýšil se prodej.

Související obsah

Pomohly velkoobchody i malí odběratelé. Zloději se totiž nedostali do výroby a skladu pro e-shop, takže majitelé mají co prodávat. Na sociálních sítích žádají veřejnost i o pomoc s pátráním po pachatelích. Za informace vedoucí k jejich nalezení nabízí čokolády v hodnotě 5000 korun.

Po pachatelích loupeže pátrají i policisté. Vystopovat ukradené zboží ale nebude snadné, téměř okamžitě prý putuje do večerek.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz