Zahraničí

Papež se zastal homosexuálů! Jejich diskriminaci přirovnal k nacismu

Papež se zastal homosexuálů! Jejich diskriminaci přirovnal k nacismu
Zdroj: Profimedia

Papež František se v pátek veřejně zastal homosexuálů. Jejich kritiku přirovnal k tomu, co dělali v první polovině minulého století nacisté. Od hlavy církve je to velmi odvážné prohlášení k tématu, které bylo dříve považováno za úplné tabu.

Papež svou kritiku mířil na politiky. Vadí mu, že někteří z nich mluví o menšinových skupinách stejným stylem, jakým mluvil v 30. letech Adolf Hitler o Židech. V projevu zmínil i LGBT komunitu, které se má tento problém také týkat.

"To jsou typické projevy nacismu, které svým pronásledováním Židů, Romů a lidí s homosexuální orientací představují dokonalý model kultury vyčleňování a nenávisti," řekl papež.

Související obsah

"Co se dělo dříve, se znovu objevuje i dnes," dodal papež a vyzval publikum, aby bylo ostražité - jak v občanské, tak náboženské společnosti. "Vyhýbejte se v těchto případech kompromisům," dodal. Podle zahraničních médií neměl papež na mysli žádný konkrétní případ.

František v projevu na konferenci ve Vatikánu kritizoval i to, že současný právní systém v jednotlivých zemích nemá žádné páky na to, aby mohl důsledně trestat zločiny proti životnímu prostředí. Papež tento problém nazval "ekocídou".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz