Vánoce

Prodej vánočních stromků začíná! Kolik budou letos stát?

Do Štědrého dne zbývá pět týdnů a to je čas, kdy se na plantážích začínají řezat vánoční stromky. V Česku se jich každý rok prodá více než milion a 300 tisíc.

Místo sněhu a mrazu teploty kolem 15 stupňů. I v tak netypickém počasí začali lesníci s řezáním vánočních stromků. Pracuje se od rána do večera. "Pro ty stromy to není žádný problém, v tuto dobu už jsou ve vegetačním klidu, takže v žádném případě neopadají," řekl správce plantáže Tomáš Pliska.

Právě jedle jsou v posledních letech nejoblíbenější. Naopak smrky a borovice už zákazníky netáhnou. Češi zanevřeli i na kdysi módní vlnu umělých stromků.

 

Související obsah

Většina vánočních stromků se do České republiky dováží ze severu Evropy. Přesto plantáží, jako je ta u Rožnova pod Radhoštěm, přibývá.

Zdroj: TV Nova

Vánoční stromek nás letos vyjde zhruba jako loni. Vyšší ceny budou ale ve velkých městech nebo u nákupních center. I když stromků bude dost, mnozí nakupují s předstihem. Těsně před svátky bývají ty nejpěknější stromky dávno vyprodané.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz