Domácí

Továrnou otřásl silný výbuch! Osm lidí se zranilo, plyn zasáhl i hasiče

Areálem českolipské firmy Purum, která se v Hamru na Jezeře zabývá zpracování průmyslových odpadů, v úterý krátce před desátou hodinou otřásl výbuch. Osm lidí je zraněno. Dva z nich jsou v kritickém stavu.

Po výbuchu začalo v průmyslovém areálu hořet. Požár kabelů se ale povedlo dostat pod kontrolu a nyní je uhašen. Hasiči ale doporučují lidem, kteří bydlí v okolí, nevětrat.

Při výbuchu mělo dojít při práci se zatím neznámými látkami v kombinaci s vodou. Několik zaměstnanců firmy se nadýchalo splodin. Na místě zasahují čtyři jednotky hasičů.

Podle starosty obce Hamr do ovzduší zřejmě unikl oblak kyseliny sírové. Vyšetřováním havárie se nyní zabývá policie. Koncentrace chemikálie ve vzduchu není prý nijak vysoká, hasiči i tak nedoporučují vycházet ven a omezit větrání na minimum. Obyvatele obce starosta nechal varovat rozhlasem a ulicemi pravidelně projíždí hlídka policie.

Aktuální situaci přímo na místě sleduje štáb TV Nova: 

Při havárii utrpělo osm lidí popáleniny a dalších devět bylo z místa evakuováno. Dva zraněné v kritickém stavu trasportovaly vrtulníky, u obou zraněných byla nutná resuscitace. Jeden člověk utrpěl středně těžká zranění a pět bylo zraněno lehce. Zraněné rozvážejí do okolních nemocnic. Záchranáři mají na místě k dispozici dva vrtulníky, z Prahy a Liberce.

"Zasaženi jsou i naši lidé, kteří zasahovali na místě. Dostali se do blízkosti mraku, který tam vznikl. Je tu možnost kontaminace a všichni zasahující se musí podrobit vyšetření," informuje mluvčí záchranářů libereckého kraje Michael Georgiev.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz