Požár

V RegioJetu se objevil oheň! Cestující dusil dým, na místo museli hasiči

V RegioJetu se objevil oheň! Cestující dusil dým, na místo museli hasiči
Zdroj: TN.cz

Chvíle hrůzy zažili cestující ve vlaku RegioJet, který ve středu před osmou hodinou ráno vyrazil z Ostravy do Prahy. Krátce před Zábřehem na Moravě totiž začalo v jednom vagónu hořet. Ve vlaku byl cítit dým a lidem se špatně dýchalo.

Oheň se ve vlaku objevil krátce před středeční půl desátou dopoledne ve chvíli, kdy vlak mířil k Zábřehu na Moravě. "Najednou byl ve vlaku dým a špatně se dýchalo," popsala TN.cz Veronika, která seděla hned ve vedlejším vagónu. 

Cestující byli podle ní přesunuti do zadní části vlaku, zatímco personál se pokoušel oheň uhasit. To se nakonec podařilo. Na místo proto byli přivoláni také hasiči. Podle nich hořelo v prostorách toalety. "Všichni cestující jsou evakuováni a v pořádku. Palubní personál zahájil hašení pomocí ručních hasících přístrojů, jeden z nich se nadýchal zplodin hoření," informovali v 10 hodin dopoledne hasiči. Na místo proto musela také záchranka.

"Podle aktuálních informaci by po ukončení šetření a prohlédnutí vozu ze strany hasičů měla souprava dál pokračovat v jízdě. Nemělo by tomu z bezpečnostního hlediska nic bránit. Příčiny události jsou předmětem šetření," informoval mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj s tím, že cestujícím bude automaticky vrácena část jízdného. 

 

Související obsah

Vlak musel zůstat stát na trati. Provoz na hlavním koridoru mezi stanicemi Lukavice na Moravě a Zábřeh na Moravě byl tak veden pouze po jedné koleji. Ostatní vlaky nabíraly zhruba 15 minutová zpoždění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Požár

Důležité Události

Píše se na Deník.cz