Zahraničí

Australská babička se vrhla do plamenů, aby zachránila koalu

Australanka Toni Dohertyová, sedminásobná babička, jela kolem Port Macquarie v Novém Jižním Walesu, kde zuřil lesní požár. Na jednom ze stromů si všimla zle popálené koaly. Ani na okamžik nezaváhala, vyskočila z auta a běžela pro ni skrz ohnivé peklo.

Zhruba čtrnáctiletá koala byla zle popálená, zejména na packách, nose, hrudi a břiše, ale díky hrdinskému zásahu Dohertyové se jí dostalo včasné pomoci. Její statečný čin natočili přihlížející na mobilní telefon.

Související obsah

Záběry ukazují, jak Toni běží přímo ke zvířeti, které sundavá ze stromu a ihned polévá vodou, aby ho ochladila. Zraněná koala kvílela bolestí. Dohertyová zvíře zabalila do své košile a vydala se pro pomoc.

Koalí samec se nejprve snažil uniknout ohnivému peklu sám. "Mířil přímo do plamenů. Prostě jsem vyskočila z auta a šla rovnou k němu," sdělila jeho zachránkyně portálu 9news.

Zdraví koaly, kterou Toni pojmenovala Lewis, po jednom ze svých vnoučat, je podle ošetřovatelů momentálně 50 na 50. Koala Lewis momentálně dostává antibiotika a jeho zachránkyně za ním chodí, aby se ujistila, že bude v pořádku.

Související obsah

Nemocnice, která v současné době pečuje o Lewise, se stará o další čtyři koaly, které byly zraněné při rozsáhlých požárech, které už zničily téměř třetinu koalí populace v oblasti Port Macquarie.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz