Zahraničí

Nej místa na výlety 2020! Ve světovém žebříčku je i české městečko

Nej místa na výlety 2020! Ve světovém žebříčku je i české městečko
Zdroj: Getty Images

Časopis National Geographic připravil žebříček 25 nejzajímavějších destinací, které by cestovalé měli v roce 2020 navštívit. V první desítce je i malebné české městečko na Vysočině Telč.

V Česku je krásně - srdce Evropy okouzlilo i editory a cestovatele z časopisu National Geographic, kteří se rozhodli malé městečko z Vysočiny zařadit do žebříčku 25 nejzajímavějších míst pro dovolenou v roce 2020. Redakce TN.cz přináší pouze prvních deset z nich, na zbytek se můžete podívat ZDE.

1. Mostar, Bosna a Hercegovina

Mostar je páté největší město Bosny a Hercegoviny, které leží na řece Neretva. Nachází se v něm světoznámý Starý most z 16. století, který je zároveň symbolem města. V roce 2004 ale musel být zrekonstruován, protože ho během války v Jugoslávii poničily granáty. Ideálním měsícem, kdy Mostar navštívit, je podle National Geographic květen.

Zdroj: Getty Images

 

2. Provincie Kuej-čou, Čína

Kuej-čou je historicky jedna z nejizolovanějších a nejméně "probádaných" čínských provincií. Je poměrně chudá a nerozvinutá, zato má velké přírodní bohatství. Velké mezinárodní společnosti, jako je Apple nebo Huawei, tam postavily svá datová centra. Časopis cestovatelům doporučuje navštívit tuto destinaci v dubnu či květnu.

 

Zdroj: Getty Images

3. Tóhoku, Japonsko

Oblast Tóhoku leží na největším japonském ostrově Honšú. Region zahrnuje krásné nedotčené lesy, kráterová jezera a rokle. Na cestovatele tam čekají i místní festivaly a tisíce let staré chrámy a svatyně. Přes všechna tato pozitiva se jedná o oblast, kterou turisté opomíjejí. Časopis doporučuje toto místo navštívit kdykoliv v roce, pro milovníky sportu by ale mohlo být zajímavé, že se v nedalekém Tokiu příští rok konají letní olympijské hry.

 

Zdroj: Getty Images

 

4. Modrá stezka, Maďarsko

Modrá stezka je nejdelší souvisle označená turistická trasa v Maďarsku. Je rozdělená na 27 úseků a každý z nich je záležitost několikadenní túry. Vyrazit byste tam měli nejlépe v srpnu nebo září.

 

Zdroj: Profimedia

5. Telč, Česká republika

 Malebnému městu na Jihlavsku se často přezdívá Česká Florencie - to díky jeho renesanční architektuře připomínající Itálii. Historické centrum je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. National Geographic doporučuje návštěvu zejména od května do září. Neměli byste si podle něj nechat ujít především telčský zámek. 

 

Zdroj: Getty Images

 

6. Magdalénské ostrovy, Kanada

 Kanadské souostroví ležící nedaleko Ostrova prince Edvarda byste měli navštívit ideálně v únoru či březnu. Bude tam sice pořádná kosa, zato vás čeká neuvěřitelná podívaná v podobě zamrzlého moře a záliv plný čerstvě narozených mláďat tuleňů. Ostrovy mají jedinečnou kulturu, krásnou přírodu a také si tam pochutnáte na místních speciálitách z humra.

 

Zdroj: Getty Images

7. Waleské stezky, Velká Británie

Tři dlouhé turistické trasy napříč Walesem učarují milovníkům keltské kultury. Nejdelší z cest vede Kambrickým pohořím ze severu území na jih. Druhá cesta je zasazena mezi pobřeží a hory a táhle se kolem Cardiganského zálivu. Třetí trasa je bohatá na hrady a kopíruje historickou obchodní cestu. Ať už si vyberete kteroukoliv z nich, měli byste vyrazit od května do června.

 

Zdroj: Getty Images

 

8. Abú Simbel, Egypt

Archeologická lokalita Abú Simbel se nachází v jižním Egyptě a cestovatele láká svými starověkými chrámy vytesanými do skalního masivu před více než 2500 lety. Časopis doporučuje výlet do dávné historie starověkého Egypta ideálně v únoru či březnu.

 

Zdroj: Getty Images

 

9. Fort Kochi, Indie

 Přístaviště Fort Kochi leží na jihozápadním pobřeží Indie a představuje nejstarší evropské osídlení tohoto státu. Portugalové přístav založili už v roce 1500. Po stopách koloniálních mocností byste se měli podle časopisu vydat v období od prosince do dubna.

 

Zdroj: Getty Images

10. Národní park Zakouma, Čad

Národní park je domovem rychle rostoucí populace slonů afrických. Leží na jihovýchodě pouštního státu Čad a jedná se o jedno z nejméně navštěvovaných míst na světě. V témže regionu se dříve vyvraždilo 90 procent divokých slonů. A i díky pomoci Evropské unie se podařilo jejich počet znovu navýšit a z oblasti udělat rezervaci. Nejen sloni zde hledají útočiště, park je domovem buvolů, vzácného druhu žiraf nebo také gepardů.

 

Zdroj: Getty Images
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz