Dálnice D11

Dokončení D11 se posouvá o další tři roky. Kremlík viní úředního šimla!

Ještě vloni tehdejší ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) prohlašoval, že dálnice D11 bude až k polské hranici u Trutnova dokončena nejpozději v roce 2025. Teď je ale vše jinak. Termín dokončení se posouvá. O další tři roky!

Během kontrolního dne, na který mimochodem nebyli zástupci Královéhradeckého kraje pozváni a výstupy se dozvěděli až z médií, zaznělo, že dálnice D11 až k polské hranici nebude dokončena podle původního plánu v letech 2024 až 2025, ale až v roce 2028.


Ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) to zdůvodnil složitými a stále se protahujícími administrativními úkony. Vedení Ředitelství silnic a dálnic prohlásilo, že s úředním šimlem toho moc nesvede a že v okamžiku, kdy bude vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení, stavba okamžitě začne a potrvá nejdéle dva a půl až tři roky.

 

Související obsah


Délka chystaného úseku měří přibližně 40 kilometrů a přijde na zhruba 26 miliard korun. Úsek od Jaroměře na hranice bude dražší, asi 680 milionů za kilometr, prodraží ho například tunel s dvěma tubusy skrz Kamenný vrch dlouhý 700 metrů.


D11 se začala stavět už v roce 1978, do Hradce Králové byla přivedena před dvěma lety, celkem bude měřit 156 kilometrů. Paradoxní je, že polská S3 bude dokončená až k hranici nejpozději v roce 2023, tedy o pět let dříve než naše D11.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz