Telefonát

Šmejdi vymysleli další trik. Hovory o ničem vyjdou až na stovky korun!

Útoky na majitele mobilních telefonů nepolevují. Prozvání je z neznámých čísel s exotickými předvolbami, a pokud lidé zavolají zpátky, minuta hovoru může vyjít i na několik stovek korun. Štáb televize Nova teď zjistil, že podvodníci nemusejí být ze zahraničí, ale mohou pocházet z Česka.

Zhruba dvouminutový hovor ukrojil 88leté paní Lojdové Náchoda z důchodu 800 korun. Reagovala na zmeškané volání, ale už si nevšimla exotické předvolby plus 24. Ve vteřině se spojila se Súdánem. A kupodivu hlasu na druhé straně nečekaně dobře rozuměla. "Že prý jí paní vyprávěla, že jí udělají slevu a že má od dcery kontakt," popsal její syn.


"Nejlepší je na tyto telefonáty nereagovat," řekl koordinátor prevence pardubické policie Jiří Tesař.


Stejné číslo prozvánělo ženu nejméně desetkrát. S odstupem času ho vytočil i reportér TV Nova, aby zjistii, s kým má tu čest. Linka už ale byla nedostupná.
 

 

Související obsah


Ukazuje se, že podvodníci čísla rychle mění, a to z toho důvodu, že operátoři se je sami snaží vyhledávat a blokovat. Jsou jich ale tisíce a zablokovat všechny nelze. "Z hlediska kriminálního to je nepostižitelné, protože zdůrazňují, že hovor je zpoplatněný, tak je to legální podnikání," doplnil Tesař.


Pokud si lidé u těchto telefonátů nejsou jistí, doporučujeme, aby si u operátora zablokovali telefonáty ze zahraničí. Zejména na tyhle předvolby si dejte pozor:

Zdroj: TV Nova


O kolik peněz už lidé přišli, spočítat nelze, ale patrně nepůjde o malou částku. Syn paní Lojdové jen v Náchodě prý sám ví o desítkách poškozených lidí.
 

rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz