Domácí

Vánoční strom ze Semil je pořádný obr! Kácení přihlížely desítky lidí

I letos bude mít Staroměstské náměstí krásný smrk, který si Praha vybrala z několika tipů od veřejnosti. Ten nakonec vybraný vyrostl na soukromém pozemku v Semilech na Liberecku. A v neděli dopoledne ho dřevorubci pokáceli.

Dvaačtyřicet metrů vysoký smrk se na Staroměstském náměstí rozsvítí v sobotu 30. listopadu. Do Prahy ho převezou ze Semil na Liberecku. Kácet ho začali dřevorubci v neděli ráno. Před pádem jehličnan po celou dobu jistil jeřáb.

Významné události přihlíželi také místní obyvatelé a lidé z okolí. Všichni se však drželi v bezpečné vzdálenosti. Před desátou hodinou se dřevorubcům strom podařilo pokácet. Děti poté vyrazily k pařezu a počítaly letokruhy.

Smrk si Praha vybrala z několika kandidátů, které jim zaslala veřejnost. Do soutěže se podle organizátorů vánočních trhů dostalo nejvíc tipů za posledních devět let. 

Související obsah

"Praha bude mít krásný strom, který vyrostl v Podkrkonoší - u nás v Semilech. Věřím, že tento nádherný smrk přenese atmosféru naší jedinečné přírody do centra Prahy a probudí v srdci naší země tu pravou vánoční náladu," řekla starostka Semil Lena Mlejnková.

Připomeňte si rozsvícení loňského vánočního stromu na Staroměstském náměstí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz