Zahraničí

Je mezi nimi vrah malé Claudie? Policie svolala 870 sousedů na test DNA

Vraždu jedenáctileté Claudie vyšetřuje německá policie bez výsledku už 23 let. Novou naději dává zkoumání stop DNA. Kriminalisté proto oslovili více než osm stovek mužů z obce a okolí, aby se dostavili do místní tělocvičny, kde porovnávají jejich vzorky

Claudii Ruffové bylo 11 let, když v květnu roku 1996 zmizela na procházce se psem u německého města Grevenbroich, asi 15 kilometrů od Düsseldorfu. Rodina se ozvala policii už ten večer, když se pes vrátil z procházky sám.

Tělo dívenky policisté našli o dva dny později více než 50 kilometrů daleko. Vrah ji znásilnil a uškrtil. Pak její tělo polil benzínem a zapálil, aby zamaskoval stopy.

Plakáty s portrétem dívky byly vylepené po celém okolí, na zastávkách autobusů i vlaků. Za stopy vedoucí k pachateli byla vypsána i odměna, ale vše bez úspěchu.

Policie nyní po 23 letech obnovila vyšetřování. Vyzvala všech 870 mužů, kteří v té době byli ve věku 14 až 70 let, aby porovnala jejich DNA se stopami nalezenými na oběti, píše deník Bild.

O víkendu se měli všichni dotčení muži z obce, která má 2500 obyvatel dostavit do tělocvičny zdejší základní školy. "Zájem je dobrý a velký," uvedl mluvčí policie.

Související obsah

 

Podle šéfa vyšetřovacího týmu Reinholda Jordana bude analýza vzorků trvat čtyři až osm týdnů. "Všechny vzorky jsou očíslovány a anonymizovány. Pouze v případě, že by se vzorek shodoval, bude zpětně přiřazen ke konkrétní osobě," popsal vyšetřovatel.

Počítají s tím, že pachatel dobrovolně k testům nepřijde. Podle kriminalistů ale stačí, kdyby se mezi odebranými vzorky DNA našel vzorek s částečnou shodou, což by znamenalo, že vrahem je někdo z příbuzných těch, kteří k testování přišli.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz