Black Friday

Black Friday je za dveřmi! Obchody lákají i na podvodné slevy

Už příští týden vypukne nákupní šílenství zvané Black Friday neboli Černý pátek. Letos připadá na 29. listopadu. Někteří prodejci spustili slevy s několikadenním předstihem a očekávají rekordní tržby. Zákazníci by ale měli být ostražití, zdánlivě výhodný nákup se totiž může i prodražit.

Elektronika, oblečení, drogerie nebo nábytek - na to všechno můžete během Black Friday získat slevy v desítkách procent. Žně v následujících dnech a během adventních týdnů očekávají hlavně e-shopy.

"Akce Black Friday běží u nás od 13. listopadu a aktuálně máme přes šest tisíc položek," uvedla mluvčí Alzy Patricie Šedivá.

"Očekáváme letos další historický rekord z hlediska tržeb obchodníků. Jenom v online obchodech utratí lidé za letošní rok zhruba 155 miliard korun a jenom v předvánočním období zhruba třetinu, tedy 50 miliard," představil aktuální odhady ekonom Lukáš Kovanda.

"Black Friday v našich obchodech startuje již tuto středu, na vybrané položky, které jsou v omezeném množství, máme slevy až 50 procent," uvedl mluvčí Teska Václav Koukolíček.

Související obsah

Nákupy během Černého pátku, jak v e-shopech, tak v kamenných obchodech, podniká zhruba 60 procent Čechů. V průměru si každý koupí tři produkty. "Ty útraty budou v případě žen 3500 korun, v případě mužů 4000 korun," odhadl Kovanda.

Na místě je ale také obezřetnost. "Lidé by vždy měli koukat, kolik stojí výsledná cena produktu, nikoliv o kolik byl produkt zlevněn," radí ekonom Štěpán Křeček. Ke zjištění skutečných cen a k jejich porovnání je podle ekonomů dobré využít například internetové srovnávače.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz