Domácí

Hrůzný nález ukončil hon, myslivci našli v křoví kostru člověka!

Při honu na Jihlavsku našli myslivci v křoví lidskou kostru. Případ už si převzali kriminalisté. Ti teď musí zjistit hlavně totožnost mrtvého muže.

Místo lesní zvěře myslivcům jejich psi při honu vyčenichali něco úplně jiného. Lidské ostatky. V tu chvíli hon skončil. Myslivci našli lidskou kostru v křoví na okraji Jihlavy v místní části Pančava.

Na místo okamžitě přivolali policii. Lidské ostatky podle informací televize Nova patřily muži. Případ si už převzala kriminálka. Zatím totiž nelze vyloučit, že zemřel násilnou smrtí.

"Pro stanovení pravděpodobné příčiny a doby úmrtí, stejně tak pro stanovení totožnosti nalezených ostatků byla nařízena soudní pitva," sdělil mluvčí policie David Linhart.

Pro kriminalisty je přitom hlavním úkolem zjistit, o koho šlo. Pomoci by jim měly i testy DNA a další zkoumání.

Související obsah

Podobný případ se přitom stal nedávno i na Havlíčkobrodsku. Před měsícem mezi Rybníčkem a Frýdnavou nedaleko Habrů našel lidskou kostru hledač kovů. Zakopána byla v mělkém hrobě na okraji lesa a podle výsledků genetického zkoumání muž středního věku zemřel násilnou smrtí.

Objasnit tento případ nebude pro kriminalisty jednoduché. Tělo by podle stavu kostry mohlo být v zemi zakopané 15 až 20 let a zatím se neví ani o koho šlo, ani proč zemřel.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz