Muž zkolaboval ve 30metrové výšce, záchranáři za ním museli na komín

Muž zkolaboval ve 30metrové výšce, záchranáři za ním museli na komín
Zdroj: Profimedia

Nebezpečnou akci mají za sebou záchranáři z Moravskoslezského kraje. Přímo v Ostravě totiž v pondělí pomáhali 59letému muži, který zkolaboval na desítky metrů vysokém komíně. Lékaři se ho ale bohužel zachránit nepodařilo, muž na místě zemřel.

Devětapadesátiletý muž zkolaboval po výstupu na komín v ostravském průmyslovém areálu ve výšce třiceti metrů. Na místo vyjeli podnikoví hasiči a následně i profesionální posádka moravskoslezských záchranářů.

"První pomoc postiženému začal pod vedením operátorů tísňové linky poskytovat jeho kolega, který zahájil nepřímou srdeční masáž," popsal mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. Za pomoci externího defibrilátoru se pak muže pokoušeli oživit hasiči. 

Na komín po svém příjezdu vylezli také záchranáři. "Lékař pokračoval ve snaze o záchranu muže rozšířenou resuscitací za použití léků a dalšího přístrojového vybavení, včetně přístroje zajišťujícího nepřímou srdeční masáž," doplnil mluvčí Humpl.

Související obsah

Veškerá snaha záchranářů však byla marná. Činnost mužova srdce se bohužel obnovit nepodařilo. Lékař tak musel konstatovat jeho smrt.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz