Bomba

Evakuace škol: Tisíce studentů musely pryč, někdo nahlásil bomby

Evakuace škol: Tisíce studentů musely pryč, někdo nahlásil bomby
Zdroj: AKTU.cz

Campus Českého vysokého učení technického v pražských Dejvicích se ve středu krátce po deváté ráno musel evakuovat v důsledku nahlášené bomby.

V Dejvicích stojí hned několik budov fakulty, vyklizeny musely být všechny, včetně budovy Rektorátu a blízké Národní technické knihovny. Sousedního Masarykova ústavu vyšších studií se ohlášení výbušniny netýká.

ČVUT ale není jedinou vysokou školou, která se s oznámením o uložené výbušnině potýká, nahlášená bomba byla i na Vysoké škole ekonomické, která stojí na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově. "Hlášení o uložené výbušnině jsme dostali kolem osmé hodiny ráno, škola musela být evakuována, následně proběhla policejní prohlídka budovy, která ale žádný nález nezjistila. Po půl jedenácté byla akce ukončena," komentuje situaci pražský policejní mluvčí. Vedení VŠE předpokládá, že by budova mohla být znovu zpřístupněna po dvanácté hodině.

 

Budovy ČVUT na Praze 1 a v Dejvicích jsou zatím stále ve fázi evakuace, podle informací policie se v budovách nachází tisíce lidí. Až budou budovy vyprázněny, může policie začít s ohledáním. Rovněž Národní technická budova bude uzavřena až do odvolání.

Na některých fakultách již začal zápočtový týden, kromě přednášek tak studenti přišli i o důležité testy. Někteří z nich jsou proto rozčarovaní, protože se na ně připravovali a zbytečně se stresovali. Zklamaní jsou rovněž studenti, kteří v tento den organizovali v prostorách kampusu technickou soutěž. "Připravovali jsme to dva měsíce, je to velká škoda," svěřila se nám jedna z organizátorek. Na ulici pak alespoň nabízeli kolemjdoucím občerstvení, které měli na akci připravené a které by jinak bylo nutné vyhodit.

Takhle vypadala evakuace VŠE na Churchillove náměstí v Praze minulý rok v prosinci: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz