Zahraničí

Jih Evropy se třese! V Albánii při zemětřesení zemřelo nejméně 40 lidí

Zemětřesení v Albánii si vyžádalo už 40 lidských životů. Záchranáři navíc pátrají po dalších přeživších. Nejde o jedinou zemi, která se v posledních dnech začala otřásat. Silnější zemětřesení zaznamenaly i Řecko či Bosna a Hercegovina.

V úterý brzy ráno zasáhlo Albánii zemětřesení o síle až 6,4 stupně Richterovy stupnice, epicentrum se nacházelo jen 30 kilometrů od Tirany. Počet obětí stále narůstá, zemřelo už nejméně 40 lidí, další se navíc stále pohřešují, uvádí agentura Enex.

Tisíce lidí jsou bez domova a tráví noci v provizorních podmínkách. Záchranné týmy stále prohledávají trosky zřícených budov.

Země se ale netřásla jen v Albánii, která kromě nesilnějšího otřesu zaznamenala také několik dalších.

Jen pár hodin po zemětřesení v Albánii začali lidé pociťovat otřesy také v Bosně a Hercegovině. Zemětřesení o síle 5,4 stupně mělo epicentrum 17 kilometrů od města Mostar.

Související obsah

Ve středu ráno se pak začala země otřásat u největšího řeckého ostrova Kréta, zemětřesení mělo sílu šest stupňů Richterovy stupnice. To nicméně podle dostupných informací nezpůsobilo tak rozsáhlé škody, obešlo se bez obětí.

Zdroj: Google Maps
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz