SZPI

Plísně, mrtvé myši. Inspekce zavřela letos desítky obchodů! PŘEHLED

Plísně, mrtvé myši. Inspekce zavřela letos desítky obchodů! PŘEHLED
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) letos zavřeli desítky obchodů, restaurací, či provozoven rychlého občerstvení. Pokud si nejste jistí, jestli nepořádek nebyl i na místech, která navštěvujete, přinášíme podrobný přehled.

V tomto článku se budeme věnovat maloobchodům, které inspektoři po návštěvě a kontrole nechali zavřít, tedy primárně různým krámkům či večerkám.

Mezi časté prohřešky, které vedou k tomu, že se obchod musí dočasně zavřít, patří zanedbávání úklidu, plísně na zdech, myší bobky či dokonce přímo mrtví hlodavci. Jindy škůdci zboží pro změnu okusují.

A do křížku s předpisy se nedostávají jen malé krámky na vesnicích, ale i prodejny z velkých řetězců - letos například Billa, Coop nebo Penny.

Související obsah

Velké rozdíly jsou v době, po kterou zůstávají obchody po objevení nedostatků uzavřené - někdy se závady podaří odstranit ještě ten samý den, jindy musejí zákazníci chodit jinam třeba i týden. A ve výjimečných případech trvá "úklid" i déle než měsíc.

Pokud vás zajímá, jestli inspektoři neuzavřeli obchod i ve vaší blízkosti, projděte si přiložený seznam. Obchody jsou řazené podle data, kdy je inspektoři navštívili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz