Počasí

PŘEDPOVĚĎ: Na Vánoce bude kolem nuly, můžeme se dočkat i sněhu

Teploty v prosinci budou podle meteorologů průměrné až nadprůměrné. Ochladit by se mělo až těsně před Vánoci, o svátcích se budou teploty přes den pohybovat kolem bodu mrazu. V noci pak klesnou až k mínus čtyřem stupňům Celsia. Závěr roku by měl být také nejbohatší na srážky, zveřejnili meteorologové v měsíčním výhledu.

"Předpokládáme, že období od 2. do 29. prosince 2019 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," oznámil v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V prvním prosincovém týdnu se budou teploty pohybovat okolo bodu mrazu. Meteorologové předpovídají teploty od -1 do 4 °C, na konci týdne pak mohou vystoupat i k 6 °C.

Na začátku týdne bude na horách sněžit, sníh se může objevit také v nižších polohách. V druhé polovině týdne by pak mělo začít spíše pršet.

Související obsah

Od 9. do 15. prosince teploty přes den vystoupají až k 5 °C. Očekává se déšť se sněhem. Podobné počasí předpovídá ČHMÚ také v týdnu od 16. prosince. Přes den se budou teploty pohybovat okolo 3 °C.

Nejchladnějším týdnem pak bude období vánočních svátků. Meteorologové předpovídají denní teploty kolem 1 °C. Zároveň počítají také s nejvíce srážkami, můžeme se tak dočkat i sněhu. "Týdenní úhrny se budou pohybovat zpočátku kolem 5 mm, postupně kolem 12 mm," dodal ČHMÚ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz