Střelba

Útočník začal v New Orleans pálit do lidí, dva skončili v kritickém stavu

Nejméně jedenáct lidí postřelil neznámý útočník ve francouzské čtvrti New Orleans na jihu Spojených států. Střelec začal pálit v neděli časně ráno na ulici, která je oblíbeným místem noční zábavy. Podle dostupných informací policisté zadrželi podezřelého. Zatím ale není jasné, zda se opravdu jedná o pachatele.

Podle Daily Mailu jsou dva postřelení lidé v kritickém stavu, celkový počet zraněných je jedenáct. Původně se hovořilo o deseti, jeden člověk však dorazil do nemocnice sám.

Kvůli sobotnímu fotbalovému zápasu měli policisté v oblasti posíleny hlídky už od soboty. První policisté proto dorazili na místo střelby téměř okamžitě po nahlášení. Nejprve si však mysleli, že jsou také pod palbou. Výstřely se údajně ozývaly blízko nich.

Vyšetřovatelé nyní vyslýchají svědky a zkoumají záběry z bezpečnostních kamer. Identitu zadrženého muže zatím policisté nezveřejnili.

Jeden z nejhorších útoků na lidi, kteří vyrazili do ulic za zábavou, se odehrál před třemi lety na Floridě. Do gay klubu v Orlandu vtrhl v létě roku 2016 neznámý ozbrojený muž. Policii se sice nakonec podařilo ozbrojence zneškodnit, zahynulo však 49 lidí. Dalších 53 utrpělo zranění. 

Související obsah

V klubu tehdy střílel devětadvacetiletý Omar Mateen. Muž se podle policie narodil ve státě New York rodičům, kteří do Spojených států přišli z Afghánistánu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz