Matka

Žena měla okrást vlastní matku, z účtu jí zmizelo přes půl milionu!

Žena měla okrást vlastní matku, z účtu jí zmizelo přes půl milionu!
Zdroj: Getty Images

Až deset let za mřížemi může strávit devatenáctiletá žena z východních Čech, která se podle kriminalistů "vlámala" do internetového bakovnictví své matky. Z účtu měla postupně odsát přes půl milionu korun.

"Bez souhlasu matky si opatřila přihlašovací údaje do jejího elektronického bankovnictví. Po přihlášení měla žena převést prostřednictvím 22 příkazů v průběhu několika měsíců letošního roku obnos převyšující částku půl milionu korun na svůj účet. Peníze měla žena následně využít pro svou vlastní potřebu," popsala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Pak se začala skrývat, takže po ní muži zákona vyhlásili pátrání. To bylo v uplynulých dnech úspěšné, mladou ženu se podařilo najít. Následně padlo obvinění a soud rozhodl, že si dotyčná na soud počká ve vazbě.

Související obsah

Za podvod a další dva trestné činy nyní devatenáctileté ženě hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Policisté zároveň nabádají všechny, aby byli obezřetní a hesla nejenom k internetovému bankovnictví si hlídali a neprozrazovali je nikomu dalšímu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz