Zahraničí

Vánoční ozdoby s Osvětimí? Památník žádá stažení z prodeje

Vánoční ozdoby s Osvětimí? Památník žádá stažení z prodeje
Zdroj: Wish

S Vánoci si většina z nás spojuje spíše symbol stromečku a komety, přesto americký internetový prodejce Amazon ve své nabídce překvapil vánočními ozdobami s motivem vyhlazovacího a koncentračního tábora Osvětim.

Správci památníku připomínající místo, ve kterém nacisté připravili nehumánně o život více než milion lidí, se obchodnímu gigantu ozvali 1. prosince, hned o den později Amazon zboží stáhl z prodeje. Vyobrazení tábora zdobilo nejen ozdoby na stromeček, ale i otvíráky nebo podložky pod myši, nic z toho již zákazníci nenakoupí.

Související obsah


Památník kontaktoval také další e-shop Wish, který má ozdoby rovněž na svých stránkách, zde jsou zatím stále k dostání. Památník doufá, že reakce tohoto obchodu bude obdobná a pochopí, že nabízet takové zboží je nevhodné a neetické.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz