Počasí

Sněžení komplikuje dopravu po celém Česku! Silnice navíc namrzají

Sněžení a nízká oblačnost komplikují od brzkého rána dopravu v Česku. Uježděná vrstva sněhu je především ve vyšších polohách, silničáři se snaží vozovky co nejdříve ošetřit. Opatrní by měli být řidiči v Královéhradeckém nebo Olomouckém kraji a také na Vysočině.

Teploty v noci na řadě míst v Česku klesly pod bod mrazu, jen těsně nad nulou by mělo být po celý den. Místy se už v noci a brzy ráno objevily sněhové přeháňky a především ve vyšších polohách už na vozovce leží vrstva sněhu.

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice na Náchodsku a Rychnovsku, kde kromě sněžení musí řidiči počítat i se sníženou viditelností kvůli mlze. Sníh leží na silnicích v horských oblastech také na Semilsku, Jablonecku a Liberecku.

V Pardubickém kraji zase řidiče potrápí ledovka, poprašek na silnicích ve vyšších polohách a na mostech může namrzat. S komplikacemi se potýkají i řidiči na Vysočině, například u Velké Bíteše nebo Žďáru nad Sázavou.

Dopravní nehoda na zledovatělé silnici:

Související obsah

Sníh leží i na horských komunikacích v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, především v Jeseníkách. Na opačné straně republiky zase dopravu komplikuje déšť, na Karlovarsku a Chebsku jsou silnice mokré, mohou se vyskytnout smíšené přeháňky.

Řada míst je sjízdná jen s opatrností kvůli chemickému ošetření. Do boje proti sněhu vyjely desítky silničářů. Během dne by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo sněžení ustávat.

Podívejte se na reportáž TV Nova:
 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz