Domácí

Traktor připravil Honzu o obě nohy! Místní lidé se mu snaží pomoci

Traktor připravil Honzu o obě nohy! Místní lidé se mu snaží pomoci
Zdroj: Profimedia

Mladík, kterého v červenci přejel traktor s připojenou žací lištou, se zotavil. Při vážné nehodě ale přišel o obě končetiny a bude tak odkázaný na invalidní vozík. Starostka města promluvila o jeho "zázračném" uzdravení a sbírce, kterou v Brtnici založili.

Honzovi navždy změnila život vážná nehoda, která se stala začátkem července. Přejela ho zemědělská sekačka, když ležel na poli. Lékaři mu museli částečně amputovat obě nohy. "Honzíkův stav se zázračně zlepšil a my se v Brtnici těšíme, že se s ním brzy setkáme u nás doma. Je to opravdu velký bojovník a lékaři kolem něj profesionálové – kouzelníci," řekla TN.cz starostka Miroslava Švaříčková.

O mladíkův život se podle starostky Brtnice strachovali všichni místní lidé. Honza byl pro město velkým přínosem. Pomáhal na kulturních akcích a také byl ve sboru dobrovolných hasičů. Navíc pracoval v Technické skupině města, kde se staral o úklid a veřejnou zeleň.

 

Související obsah

Zástupci města se snaží mladíkovi pomoci v těžké životní změně. "Město Brtnice vyhlašuje veřejnou sbírku pro Honzu z Brtnice, za účelem finanční pomoci v jeho tíživé situaci, kdy následkem těžkého úrazu přišel o obě nohy," uvedli na webových stránkách města.

"Prostředky ze sbírkového účtu budou využity na vytvoření bezbariérového prostředí v domě, na koupi a úpravu vozidla pro ZTP a na pokrytí nákladů spojených s léčbou a invalidní vozík," je napsáno v prohlášení na webu města. Sbírka se rozběhla 1. prosince a potrvá až do června příštího 2020.

 

"I vy můžete pomoci a přispět svým finančním darem na transparentní běžný účet č. 2101718643/2010, vedený u Fio banky a.s.  Děkujeme za podporu Honzíkovi a jeho rodině v této tíživé situaci," uvedli zástupci města.

Proč mladík na poli ležel, není úplně jasné. "Prověřováním jsme v této nešťastné události nezjistili úmyslnou příčinu a případ jsme odložili," řekla TN.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz