Cestovní kancelář

CK Neckermann končí! Neustála krach mateřské firmy

CK Neckermann končí na českém trhu. Firma jde dobrovolně do likvidace. Konec cestovní kanceláře přichází jen pár měsíců po krachu jedné z největších evropských cestovních kanceláří Thomas Cook, která byla mateřskou společností CK Neckermann.

Cestovní kancelář Neckermann vyhlásila likvidaci a definitivně skončí na českém trhu. V zahraničí má několik klientů, o které by se měla postarat jiná cestovní kacelář.

Neckermann neprodává zájezdy od září, kdy zkrachovala její mateřská firma Thomas Cook. Cestovní kancelář z Velké Británie fungovala již od roku 1841, a byla tak nejstarší cestovní kanceláří vůbec.

Cestovní kancelář Neckermann už během podzimu zrušila velké množství prodaných zájezdů. Do konce letošního roku s ní mělo odjet na dovolenou ještě asi 450 lidí. CK hledala od té doby investora, ale nebyla úspěšná.

"Od 23. 9. 2019, tedy od data kdy byl vyhlášen krach britské Thomas Cook Group plc., se s českou CK Neckermann svým plánovaným letem vrátilo již přes 2000 českých klientů. Zhruba stejnému množství klientů musela být v souvislosti vyhlášením krachu TC Group plc. jejich dovolená zrušena. Do konce roku s CK Neckermann na svou plánovanou dovolenou odletí/odjede dalších asi 380 klientů. Od 1.1.2020 má pak svou dovolenou u CK Neckermann zarezervovanou dalších asi 1500 klientů zhruba ve 400 rezervacích,“ stojí v tiskovém prohlášení firmy.

Související obsah

O klienty, kteří si u CK Neckermann již zakoupili zájezd, se postará cestovní kancelář Marco Polo.

"Společnost Thomas Cook, s.r.o. působící v ČR nenalezla v nutném čase investora, který by byl připraven převzít celou společnost a všechny její aktivity. Z tohoto důvodu je Thomas Cook s.r.o. nucen postupně do konce roku 2019 utlumit svou činnost. Vedení společnosti Thomas Cook, s.r.o. nicméně stále jedná s potenciálními investory a řeší možné pokračování alespoň některých obchodních činností na českém trhu,“ doplnil mluvčí CK Neckermann Jan Šrámek.

CK Neckermann v Česku působila od roku 2007.

Podívejte se na reportáž TV Nova o krachu firmy Thomas Cook:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz