Zahraničí

Na základně Pearl Harbor se střílelo! Námořník zabil dva lidi, poté sebe

Americké námořnictvo zasáhla obrovská tragédie. Jeden ze zaměstnanců začal ve středu na základě Pearl Harbor střílet na své kolegy a dva z nich zabil. Dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Poté podle admirála útočník otočil zbraň proti sobě a zastřelil se. Proč se k činu rozhodl, zatím není jasné.

Útok se odehrál ve středu v půl třetí odpoledne místního času na základně Námořnictva Spojených států amerických Pearl Harbor na Havaji. Muž, jehož totožnost úřady nezveřejnily, vzal zbraň a zahájil palbu. Dva lidi zabil, třetího zranil. Ten byl hospitalizovaný v nemocnici a je mimo ohrožení života.

"Mohu potvrdit, že střelec, který byl předběžně identifikován jako námořník sloužící na USS Columbia, také zemřel zjevně způsobením střelnou ranou," citovala agentura Reuters admirála Roberta Chadwicka. Úřady jméno střelce ani obětí nezveřejnily. Zesnulí by měli být civilisti, kteří pracovali pro ministerstvo obrany.

Několik svědků incident popsalo pro deník CNN. "Poznal jsem, že se jedná o střelbu. Podíval jsem se z okna a uviděl ležet tři lidi na zemi. Podíval jsem se včas, abych viděl střelce, kterého považuji za námořníka, protože byl v uniformě, jak namířil zbraň k hlavě a zastřelil se," řekl svědek.

Související obsah

Případ stále vyšetřuje ministerstvo obrany. Guvernér Havaje David Ige vše oznámil také prezidentovi Donaldu Trumpovi. "Prezident byl informován o střelbě na společné základně Pearl Harbor-Hickman na Havaji a nadále sleduje situaci," uvedla mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz