Domácí

Sousedi v Třeboni se do sebe pustili zostra. Motorovkou a revolverem!

Muž z Třeboně se rozhodl ukončit řadu týdnů trvající sousedskou rozepři. Aby svým argumentům dodal váhu, vzal si k ruce nastartovanou motorovou pilu. Tou se zřejmě snažil vyrovnat plynovému revolveru sousedčina vnuka. Ten ho varovným výstřelem zahnal poté, co zuřící soused napadl jeho babičku.

O lidech z jihu Čech se říká, že jsou kliďasové, jako by měli rybí krev. To o agresorovi z Třeboně neplatilo. Na sousedku si počkal nejprve před domem. Tam ji chytil za bradu a trhl jí hlavou do strany, což viděl ženin vnuk. Mladý muž se rozhodl bezpečí své babičky bránit a od vzteklého souseda si vysloužil ránu pěstí do obličeje.

Tu si nehodlal nechat líbit a na svou obranu vytáhl z kapsy plynový revolver. Vzteklounovi věnoval varovný výstřel nad hlavu, čímž ho vyděsil natolik, že utekl na zahradu své matky. Tam si dodal kuráže odloženou motorovou pilou a s ní v ruce se vrátil zpátky, uvedla policie.

Související obsah

Zatímco kolem sebe máchal nastartovanou motorovkou, řval na ženu s vnukem, že je zabije a uřízne jim "makovici". Agresorova matka se snažila syna uklidnit a zabránit mu komukoli ublížit. Dle informací policie nakonec k žádnému zranění nedošlo.

Ve středu třeboňští policisté předali vzteklému sousedovi sdělení o podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování a nyní je stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.

 

Související obsah

"Vede se trestní řízení, kdy pán je trestně stíhán pro čin nebezpečného vyhrožování a následně je to ve formě zkráceného přípravného řízení, tudíž do 14 dnů by měl být spisový materiál kompletně uzavřen s tím, že bude zpráva o stavu zkráceného přípravného řízení včetně spisového materiálu postoupena na příslušné státní zastupitelství," řekla k případu policejní mluvčí Hana Millerová.

  

Nejedná se o první případ, kdy se sousedské spory řešily extrémní cestou. V únoru se jeden z obyvatel panelového domu v Jindřichově Hradci odvážil požádat svého souseda, aby omezil hluk, kterým rušil všechny v domě a dotyčný na něj vytáhl pistoli a vyhrožoval mu, že ho zastřelí.

 

Související obsah

Kuriózní případ řešil i českobudějovický krajský soud poté, co se několik obyvatel Holubova na českokrumlovsku rozhodlo žalovat sousedy kvůli poníkovi. Ten podle nich neúnosně smrděl a rozladění místní žádali soudní nápravu.

"Neřeknu, že to bývá na pořadu dne, ale minimálně jednou za rok se vždycky nějaký takovýhle človíček najde, který extrémně reaguje," dodala Millerová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz