Domácí

Děti poslaly Ježíškovi dojemné vzkazy. Přály si jídlo, dříví či domov

Děti poslaly Ježíškovi dojemné vzkazy. Přály si jídlo, dříví či domov
Zdroj: Profimedia

Každý rok píší děti po celém světě svá přání Ježíškovi nebo Santa Clausovi a doufají, že jim je splní. Většinou si přejí nějaké hračky, jako je lego, panenka či stavebnice. Některé děti však mají i jiná přání. Holčička z Británie si napsala o jídlo pro sebe a svou rodinu. Další dívenka se zase Santy ptala, zda by jí daroval panenku. Otec totiž přišel o práci a nemá peníze na dárky. A do Rakouska se před pár dny dostal balónek s dopisem od chlapce z Česka.

V České republice věří děti na Ježíška, v jiných státech po světě zase dárky nosí Santa Claus. I když je mezi nimi rozdíl, jedno zůstává stejné. Všechny děti jim před Vánoci posílají dopisy se svými přáními. Dávají ho za okno a radují se, když zmizí. Chlapci si často přejí třeba autodráhu, stavebnici nebo lego. Dívky spíše touží po panenkách.

Objevily se ale případy, kdy se děti rozhodly pomoct nejen sobě, ale i své rodině. Sedmiletá holčička z britského Liverpoolu napsala velmi dojemný dopis. Ten v poštovní schránce objevilo komunitní centrum. "Milý otče Vánoc, můžete mi pomoci? Můžeme mít domov na Vánoce? Maminka chce, abychom byli všichni pohromadě. Můžete nám dát nějaké jídlo a mě nějakou krásnou panenku k Vánocům?" stálo v dopise. Vše na twitteru zveřejnil radní Gerard Woodhouse. A veřejnost byla dojatá. Všichni chtěli holčičce pomoci, uvedl deník Mirror.

Další přání zaslala Santa Clausovi Ava ze Spojených států. "Můj otec letos přišel o práci. Chtěla bych vánoční Barbie (černou s černými náušnicemi) a nějaké knihy. Doufám, že také dostanu holínky," napsala dívenka. Amelia si zase přála dříví pro svou rodinu na zimu, informoval portál East Bay Times.

Co si vaše děti letos přály k Ježíškovi? Jaké originální přání mu napsaly? Pošlete nám ho na náš email zpravy@nova.cz nebo na facebook.

Originální přání měl také Aldan. "Jsem baculatý a ne tak vysoký. Moji přátelé jsou vyšší…Moje matka pracuje ve dvou pracích a opravdu se mi snaží dát, co může, aby mě potěšila…Nežádám pro nás moc, ale pěkný dárek a návštěva by byla hezká," uvedl Aldan a popřál Santovi krásné Vánoce.

Související obsah

A letos se Českem šíří příběh chlapce, který napsal své přání a dal ho do balónku. Ten poté vypustil. Ke konci listopadu ho našli lidé až v Rakousku a od té doby se po dítěti pátrá. Fotku s balónkem zveřejnil Čech na svém facebooku a sdílelo ho už přes tři tisíce lidí. Všichni se snaží chlapečka najít, aby se mu jeho přání splnilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz