Zahraničí

Neumírejte doma o víkendu, prosí starostka. Má k tomu vážné důvody

Neumírejte doma o víkendu, prosí starostka. Má k tomu vážné důvody
Zdroj: Profimedia

Starostka francouzské obce La Gresle se rozhodla řešit vážný problém svých obyvatel netradičním způsobem. Dlouho upozorňuje na nedostatek lékařů, za kterými tak lidé musí jezdit velmi daleko. Protože se situace nelepší, vydala vyhlášku, ve které zakázala "umírat o víkendech a svátcích".

"Obyvatelům se na neurčitou dobu zakazuje umírat ve svých domovech na území obce o sobotách, nedělích a o svátcích," stojí podle webu Lepoint ve vyhlášce, kterou napsala starostka obce Isabelle Dugeletová. Městská rada údajně přijala toto nařízení, aby upozornila na "katastrofickou zdravotní situaci" v La Gresle a sousedních obcích.

Nedávné nedělní úmrtí prý znovu poukázalo na velký problém, který nedostatek lékařů poblíž místa vesnice způsobuje. Rodina totiž nemohla sehnat doktora, který mohl stanovit smrt muže. Stalo se tak až o téměř 3 hodiny poději. "Je to nedostatek respektu k zesnulým a rodinám," řekla starostka.

Související obsah

Zdraví představuje ve venkovských oblastech velký problém. "Lidé nemohou sehnat lékaře, za kterými často musejí kilometry daleko," vysvětluje starostka, která už na problém upozornila řadu politiků, ale stále se podle ní nic neděje. Obyvatelé obce jsou kvůli problémům s péčí o zdraví velice znepokojeni.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz