Domácí

Pošťačka si nechávala peníze ze zásilek. Důvod policii překvapil

Českokrumlovská policie obvinila poštovní doručovatelku ze zpronevěry. Žena vybírala peníze za doručené zásilky, které si pak měla nechávat pro sebe. Poště způsobila škodu za více než 90 tisíc korun. Policie ženu vyšetřuje na svobodě.

Žena sice podle policie balíky doručila, poště je ale nahlásila jako uložené k opětovnému vyzvednutí. Peníze za doručené zásilky si měla nechávat pro sebe a celkem tímto způsobem měla zpronevěřit peníze za minimálně 25 zásilek. Měla si tak přijít na bezmála 90 tisíc korun.

Důvod, proč údajně kradla, překvapil i samotnou kriminalistku, která případ vyšetřovala. Prý všechny zpronevěrou získané peníze použila na svoji obživu a hlavně na nákup výbavy pro svoji čerstvě narozenou vnučku. Podrobnější informace k případu policie nesdělila.

"Je jednoznačně častější, že lidé okrádají poštovní doručovatele. Občas jsou problémy v těch větších zasílatelských společnostech, že jak mají nedostatek řidičů, tak pak zaměstnávají kdekoho a ti lidé tam potom kradou buď přímo zásilky, nebo takto zpronevěřují peníze. To se stává častěji," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Související obsah

Případy zpronevěry peněz zaměstnanci pošty ale nejsou podle policie úplně neobvyklé, jde přitom často o velké částky. V minulém roce na Písecku si jeden ze zaměstnanců pošty při expedici peněz do pražské centrály ponechal pytel s půl milionem korun. Pachatele se policii podařilo odhalit dřív, než peníze stačil utratit.

Letos stíhala policie také pošťačku z Plzeňska. Ta zpronevěřila více než čtvrt milionu korun. Žena postupně vybírala peníze z pokladny, které pak prosázela přímo na pobočce pošty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz