Krimi

Střelba v nemocnici: Dvě ze šesti obětí byli členové vězeňské služby

Ve Fakultní nemocnici Ostrava se v úterý ráno střílelo. Útočník podle policie spustil palbu v čekárně na traumatologii, zabil šest lidí a další tři zranil. Poté z místa činu ujel stříbrným autem, které policie vypátrala. 42letý podezřelý muž se před příjezdem policie střelil do hlavy a je po smrti.

Obrovská tragédie se stala v ostravské fakultní nemocnici. Okolo sedmé hodiny ráno tam útočník zastřelil šest lidí a tři zranil. Podle policistů jsou obětmi čtyři muži a dvě ženy. Pět z nich zemřelo na místě, jeden zraněním podlehl při operaci. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu, třetí je zraněn lehce. Ke střelbě došlo na traumatologii.

Mezi oběťmi jsou dva příslušníci Vězeňské služby České republiky, informovalo ministerstvo spravedlnosti. "Ráda bych vyjádřila upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech této tragické události," vzkázala ministryně Marie Benešová.

"Nesmírně mě zarmoutila dnešní zpráva o střelbě a jejích obětech v ostravské nemocnici, mezi kterými jsou dva naši kolegové. Vyjadřuji upřímnou soustrast jejich rodinám," řekl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

"Přišel do čekárny a začal střílet na lidi, kteří tam čekali před ordinací. Když vystřílel zásobník, pistoli si přebil a střílel znovu. Údajně se chtěl zastřelit i sám, ale když chtěl vystřelit proti sobě, měl už prázdný zásobník. Poté z místa utekl," popsali svědci událost reportérce TV Nova.

Policie po pachateli intenzivně pátrala. Rychle zjistila jeho identitu a registrační značku auta, kterým z místa tragédie odjel. Kolem půl jedenácté auto policisté nalezli v obci Děhylov, která leží nedaleko Ostravy.

 

"Dopadli jsme pachatele střelby. 42letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při patrání," upřesnila policie s tím, že podezřelý muž zemřel při resuscitaci.

Podle dostupných informací by pachatelem měl být Ctirad V z Opavska. Střílet měl z nelegálně držené zbraně české výroby, ráže 9 mm. Další informace o něm si přečtěte zde.

Zdroj: Policie ČR

Policie nejdříve zveřejnila fotografii jiného muže v červené bundě. Původně se předpokládalo, že je to střelec, později však policie informace změnila a fotografii stáhla.

V nemocnici zasahovali i hasiči a záchranáři. Ministr vnitra Jan Hamáček na twitteru uvedl, že byl vyslán i Útvar rychlého nasazení. Situaci monitorovaly dva vrtulníky.

Lidem bylo doporučeno, aby nevycházeli z domovů a dbali maximální možné obezřetnosti. Před fakultní nemocnicí byly přistavené autobusy, do kterých evakuovali některé z pacientů.

"Policie přijala oznámení o střelbě v 7.19 hodin. První hlídka přijela na místo v 7.24," popsala policie dopoledne na twitteru. Do Ostravy míří i premiér Babiš, který zrušil svůj program.

Stručný souhrn událostí ve Fakultní nemocnici v Ostravě v reportáži TV Nova:

V letošním roce se jedná už o druhou střelbu v české nemocnici. Začátkem března v pražských Vinohradech jeden z pacientů vytáhl zbraň a začal střílet po ostatních nemocných na pokoji. Zasáhl dva muže, z nichž jeden svým zraněním nakonec podlehl. Případ si připomeňte v reportáži TV Nova:

Záznamy živého vstupu s Filipem Pultarem u ostravské nemocnice:

 

Tisková konference s ředitelem krajského ředitelství Tomášem Kuželem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín darovaných chudším zemím na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až devět miliard dávek.

Píše se na Deník.cz