Domácí

Voda nad zlato: Plzeňští si od ledna pořádně připlatí za vodné i stočné

Lidé v Plzni budou mít od příštího roku dražší vodu. Radní města schválili, že budou platit o 12 procent více než letos. Voda zlevní až v dubnu, kdy začne platit nižší DPH za vodné a stočné.

Od ledna budou obyvatelé Plzně platit za kubík vody o zhruba deset korun více, než platí nyní. Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu na den tak jeden Plzeňan měsíčně za vodu zaplatí přibližně 265 korun. Dnes je to zhruba 247 korun.

Zdražení vody odsouhlasili radní města v pondělí. Podle nich souvisí s nárůstem provozních nákladů vodárny ve městě, inflací nebo s vyššími investicemi do vodárenské infrastruktury.

Související obsah

Peníze chce město vložit do výstavby vodovodů v Malesicích, Výsluní a dalších místech, kde mají obyvatelé od loňska problém s vysycháním studní. "Situace u nás je dramatická, vysychá tam jedna studna za druhou," řekl starosta městské části Malesice Aleš Tolar.

Plzeň zvýšila cenu vodného a stočného naposledy loni, a to kvůli inflaci. Tehdy cena za vodu vzrostla o 2,6 %. Podle radních není aktuální zdražení nijak dramatické. Ceny budou platit od ledna do dubna příštího roku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz