Roxette

Fredrikssonovou tížila zákeřná nemoc. Rakovina jí vzala zrak i řeč!

Fredrikssonovou tížila zákeřná nemoc. Rakovina jí vzala zrak i řeč!
Zdroj: Profimedia

Světem otřásla smrt Marie Fredrikssonové, zpěvačky švédského dua Roxette. Více než 17 let bojovala s rakovinou a jejími následky, o svém životě a následcích nemoci napsala i životopisnou knihu.

Se zdravotními problémy se zpěvačka Marie Fredrikssonová potýkala od září roku 2002. Napřed se jí podle britského portálu Metro udělalo nevolno při joggingu s manželem, později dostala v koupelně záchvat a zkolabovala. Lékaři u ní odhalili mozkový tumor, dali jí jen 25procentní šanci na uzdravení.

Tumor se nakonec podařilo odstranit, zpěvačka ale musela podstoupit chemoterapii i radioterapii. Oslepla na jedno oko a měla problémy s řečí. Se všemi potížemi se ale dokázala srovnat. "Byly to velmi těžké tři roky, ale jsem zdravá. Léčba již skončila," prohlásila zpěvačka v roce 2005.

Související obsah


Fredrikssonová se nakonec k vystupování vrátila v roce 2009. Poslední album dua s názvem Good Karma vyšlo v roce 2016. V tom roce se odehrálo i její poslední vystoupení v jihoafrickém Johannesburgu. O svém životě a boji s krutou nemocí sepsala Fredrikssonová biografickou knihu Listen To My Heart: Moje láska k životu, která v roce 2017 vyšla i v českém překladu.


Zpěvačka zemřela letos 9. prosince ráno. Zůstal po ní manžel, hudební producent Mikael Bolyos, za kterého se provdala v roce 1994 a 26letá dcera Inez Josefin Bolyosová a 23letý Oscar Mikael Bolyos.


Vzpomínku pro Fredrikssonovou připravila dětská pěvecká skupina ze Spojených států. Nazpívala pro ni hit Listen To Your Heart. Nahrávku si můžete poslechnout zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz