Střelba

Policisté střelce našli díky tipu od jeho matky! Řekla jim, kde nejspíš je

Policisté střelce našli díky tipu od jeho matky! Řekla jim, kde nejspíš je
Zdroj: Policie ČR

Když policisté v úterý pátrali po střelci z ostravské fakultní nemocnice, který v čekárně zabil šest lidí, byl pro ně naprosto klíčový telefonát od jeho matky. Ta se jim totiž ozvala hned poté, co ji syn navštívil a k činu se přiznal.

Informuje o tom čtvrteční MF DNES s odvoláním na dva nezávislé zdroje. Podle deníku se Ctirad V., který je podle kriminalistů střelcem, asi tři hodiny po masakru v nemocniční čekárně objevil v Jilešovicích - malé obci vzdálené pár kilometrů od Ostravy, kde žijí jeho rodiče.

Jak už dříve řekl premiér Andrej Babiš, Ctirad V. se matce k hrůznému činu přiznal a oznámil jí, že zabije i sebe. Pak odjel pryč.

Krátce poté se podle deníku na policii rozdrnčel telefon - volala matka Ctirada V. Muže zákona nasměrovala do okolí Děhylova, kde se měl její syn nacházet. Okamžitě tam zamířily jak vrtulník, tak pozemní jednotky.

Související obsah

Krátce nato posádka helikoptéry auto spatřila a začala pronásledovat. "Vrah začal zmatkovat, a ačkoliv okolí dobře znal, vjel do zákazu vjezdu a na prašnou polní cestu, která končila jako slepá lesní pěšina u chatové oblasti. Věděl, že je v koncích," píše MF DNES. Podle deníku Ctirad V. z auta sundal registrační značky. Nejspíš proto, aby ztížil pátrání.

Ještě předtím, než se policisté ke střelci dostali, obrátil zbraň proti sobě a střelil se do hlavy. Záchranáři se ho ještě snažili oživit, ale marně.

Připomeňte si případ ve střdeční reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz