Babybox

V budějovickém babyboxu našli chlapečka! Byl nahý až na kus látky

V budějovickém babyboxu našli chlapečka! Byl nahý až na kus látky
Zdroj: Profimedia

Nový přírůstek z babyboxu hlásí jihočeská záchranka v Českých Budějovic. Klouček, nalezený ve čtvrtek dopoledne, byl nahý, zabalený jen v bílé látce.

Letošní 18. děťátko z babyboxu se objevilo v 10:29 ve čtvrtek u českobudějovických záchranářů. "Klučík byl nahý, ale čistý, zabalený jenom v bílé látce. Byl na první pohled zdravý," uvedl Ludvík Hess, zakladatel babyboxů, známý také jako Babydědek Lu.


Nalezený hošík dostal jméno Marek po řediteli záchranky. Lékaři chlapce zabalili do zahřívací fólie a na cestu na neonatologii jej uložili do přepravní sedačky označované jako "vajíčko".

 

Související obsah


Pro českobudějovický babybox se jedná o druhé odložené dítě, prvním byla v roce 2018 holčička, která dostala jméno Ivanka. Celkem se v babyboxech objevilo už 198 dětí, z toho 87 chlapců a 111 dívek.

Podívejte se na reportáž o tom, jak někdo odložil do babyboxu v Pelhřimově dvouleté dítě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz