Domácí

Ukradl spolužačce nahé fotky z mobilu, hrozí mu až půl roku vězení

Ukradl spolužačce nahé fotky z mobilu, hrozí mu až půl roku vězení
Zdroj: Getty Images

Ukořistit spolužaččiny pikantní fotky se nemusí vyplatit patnáctiletému chlapci ze Znojemska. Za krádež mu teď hrozí dokonce vězení.

Předvánoční dárek v podobě zahájení trestního stíhání v těchto dnech policie "nadělila" patnáctiletému chlapci ze Znojemska. Měl totiž získat a poté i rozeslat intimní fotografie své spolužačky.

Letos v květnu využil situace a v nestřeženém okamžiku jí vzal z lavice volně odložený mobilní telefon. Z dřívější doby znal přístupové heslo do jejího mobilu, snadno se tak dostal k uloženým fotografiím. Mezi nimi nalezl i dívčiny fotografie ve spodním prádle, které si nafotil a natočil do svého telefonu.

Mobil pak opět nenápadně vrátil na místo, takže dívka nic netušila. Vše zjistila, až když její soukromé fotografie začal rozesílat prostřednictvím sociálních sítí dalším kamarádům.

Související obsah

"Chlapec nyní čelí trestnímu stíhání za neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Podle trestního zákoníku hrozí za takový čin až rok odnětí svobody. S ohledem k jeho věku je to poloviční trestní sazba," komentuje policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Vina leží na mladistvém, obezřetná měla být ale podle policie i okradená dívka. Pokud už intimní fotografie pořizujete, je lepší mít je uložené v nějakém skrytém, případně zaheslovaném souboru, ke kterému se jen tak někdo nedostane. Doslova lehkovážné je pak prozrazovat přístupová hesla dalším osobám. Nikdy nevíte, jak toho může někdo v budoucnu zneužít.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz