Výhrůžka

Zopakuje se to, co v Ostravě, měl hrozit anonym. Policisté ho dopadli

Policisté dopadli anonyma, který ve čtvrtek po 15. hodině měl zavolat na ministerstvo zdravotnictví a oznámit, že má zdravotní potíže, se kterými mu nikdo nechce pomoct. Dodal prý, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to samé, co v Ostravě. Podle informací televize Nova policie muže v pátek odpoledne propustila, celou událost ale nadále prověřuje.

Státní policisté spolu se svými městskými kolegy samozřejmě údajnou výhrůžku nevzali na lehkou váhu a okamžitě do uherskohradišťské nemocnice vyrazili. Zasedl také krizový štáb.

"Některé vchody do nemocnice byly uzamčeny, ostatní vstupy hlídala policie, která kontrolovala všechny příchozí," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zároveň muži zákona začali intenzivně pátrat po muži, který měl na ministerstvo volat. Po hodině a půl už znali jeho totožnost a krátce po 17. hodině už byl v poutech.

"Osmapadesátiletý muž měl v té chvíli v dechu 1,96 promile alkoholu, takže noc strávil v policejní cele ve Zlíně. V pátek ráno ho eskorta převezla za kolegy do Uherského Hradiště," doplnila Javorková.

Kriminalisté zjistili, že legálně žádnou zbraň nevlastní. Jde o recidivistu, který už má v rejstříku trestů devět "zářezů" za násilné i majetkové trestné činy.

Související obsah

Při střelbě v ostravské fakultní nemocnici zemřelo tento týden celkem sedm lidí - šest krátce po útoku, kriticky zraněná žena vydechla naposledy ve čtvrtek.

Připomeňte si střelbu v Ostravě ve čtvrteční reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz