Skiareál

Velké skiareály zahajují sezónu, rozjede se ale jen část sjezdovek

Veké skiareály zahajují o víkendu zimní lyžařskou sezónu. Kvůli nedostatku sněhu ale spustí jen některé sjezdovky. Jezdit se bude například na Ještědu nebo na krkonošském Medvědíně. Už v pátek se otevřel skiareál ve Špindlerově Mlýně.

Lanovky se v sobotu rozjedou také například na Božím daru nebo Klínovci. O víkendu už je v provozu také například areál na šumavské Kvildě.

Některé skiareály zahájily provoz už v minulém týdnu. Lyžuje se například ve středočeském Monínci, na Černé hoře a v Malé Úpě v Krkonoších, v Bílé v Beskydech a v provozu je také Stupava v Buchlovských horách.


Další areály ale zatím se zahájením lyžařské sezóny vyčkávají. České hory totiž v letošním roce trápí nedostatek přírodního sněhu a provozovatelé vleků jsou tak závislí jen na umělém zasněžování. Ani sněžná děla ale nemohou jet kvůli výkyvům počasí naplno.

Související obsah


Zasněžovat totiž mohou až od čtyř stupňů pod nulou. Kvůli tomu se o týden posouvá start třeba na jihočeském Lipně. V provozu zatím není ani areál Hochficht na rakouské straně Šumavy, i tam by se mělo začít lyžovat až příští víkend. Do karet provozovatelům areálů nehraje ani předpověď počasí na tento víkend, teploty se mají v neděli vyšplhat až k jedenácti stupňům nad nulou.

Mapa skiareálů, které budou v provozu:

Zdroj: TV Nova


Některé areály přitom před letošní sezónou investovaly desítky milionů korun. Třeba na Klínovci vyšla stavba nové lanovky a sjezdovky na 110 milionů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz