Skiareál

Velké skiareály zahajují sezónu, rozjede se ale jen část sjezdovek

Veké skiareály zahajují o víkendu zimní lyžařskou sezónu. Kvůli nedostatku sněhu ale spustí jen některé sjezdovky. Jezdit se bude například na Ještědu nebo na krkonošském Medvědíně. Už v pátek se otevřel skiareál ve Špindlerově Mlýně.

Lanovky se v sobotu rozjedou také například na Božím daru nebo Klínovci. O víkendu už je v provozu také například areál na šumavské Kvildě.

Některé skiareály zahájily provoz už v minulém týdnu. Lyžuje se například ve středočeském Monínci, na Černé hoře a v Malé Úpě v Krkonoších, v Bílé v Beskydech a v provozu je také Stupava v Buchlovských horách.


Další areály ale zatím se zahájením lyžařské sezóny vyčkávají. České hory totiž v letošním roce trápí nedostatek přírodního sněhu a provozovatelé vleků jsou tak závislí jen na umělém zasněžování. Ani sněžná děla ale nemohou jet kvůli výkyvům počasí naplno.

Související obsah


Zasněžovat totiž mohou až od čtyř stupňů pod nulou. Kvůli tomu se o týden posouvá start třeba na jihočeském Lipně. V provozu zatím není ani areál Hochficht na rakouské straně Šumavy, i tam by se mělo začít lyžovat až příští víkend. Do karet provozovatelům areálů nehraje ani předpověď počasí na tento víkend, teploty se mají v neděli vyšplhat až k jedenácti stupňům nad nulou.

Mapa skiareálů, které budou v provozu:

Zdroj: TV Nova


Některé areály přitom před letošní sezónou investovaly desítky milionů korun. Třeba na Klínovci vyšla stavba nové lanovky a sjezdovky na 110 milionů.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz