Gang

Za pašování drog ženou policisté k soudu 58 lidí. I Slávka Bouru

Vyšetřovatel podal návrh na obžalobu celkem 58 lidí zadržených v rámci mezinárodní operace Vombat proti drogovému gangu. Ten působil na čtyřech kontinentech a dokázal přepravit stovky kilogramů drog za zhruba dvě miliardy korun. Obviněným hrozí tresty od 10 do 18 let. V kauze figuruje i bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura.

V čele skupiny stáli podle policistů tři hlavní organizátoři, všichni z Vietnamu. Ti si najímali kurýry v Česku - nejčastěji mezi lidmi s nízkými příjmy nebo dluhy. Šlo o páry, které pak drogy za celkem zhruba dvě miliardy korun převezly do Austrálie nebo na Nový Zéland.


Kurýři si kupovali zájezdy přes cestovky s odletem vždy z Prahy přes USA, nejčastěji Los Angeles, nebo Thajsko do Austrálie. Najatý pár obvykle dostal na cestu čtyři kufry. V každém bylyo asi 5 kilogramů drogy. Kurýři za cestu dostali 150 tisíc korun.

Související obsah

Policie o rozprášení gangu informovala loni v červnu. Tehdy uvedla, že bylo zahájeno trestní stíhání proti 60 lidem. Jeden z nich mezitím zemřel, druhý byl odsouzen v Austrálii. Tam byli zadrženi celkem čtyři kurýři - dostali sedmileté a devítileté tresty.

Pusťte si reportáž o případu z loňského prosince:

pez, TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz